Autor Wątek: Aktualności  (Przeczytany 125185 razy)

Kuron

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 1279
  • Zobacz profil
  • Diablo 3 Hardcore
 • Info
  Paragon HC: 1841
  Paragon SC: 111
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 6515392
  Zwykłe HC: 5880948
  Elity: 617011
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Październik 2017, 16:13:55 »
Mamy patch'a 2.6.1

http://www.diablofans.com/news/48951-diablo-patch-2-6-1-now-live

Wypowiem się tylko za WD. Dwie istotne zmiany.

1) Niesamowwity bonusów z setów, pety wracają do łask. Dodatkowo boosta dostał Jeram.

2). Ciekawa informacja przy secie Helltooth, możliwa powtórka z czwartego sezonu, gdzie rekomendowane było usunięcie jakiegokolwiek area dmg w WD, bo jak wszedł wall of death w duży pul to siadała gra, a pod koniec sezonu cały serwer, nie nadążając za zliczaniem DPSów.

Note: The damage bonus for you against enemies affected with Necrosis causes performance issues when encountering high density. This change is not intended to be a nerf and, when coupled with the six-piece change, should be a net buff for the complete set. This change should not change the gameplay style of this set.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2017, 16:20:43 wysłana przez Kuron »

Kuron

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 1279
  • Zobacz profil
  • Diablo 3 Hardcore
 • Info
  Paragon HC: 1841
  Paragon SC: 111
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 6515392
  Zwykłe HC: 5880948
  Elity: 617011
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Styczeń 2019, 00:43:36 »
Uzupełniłem brakujące podsumowania sezonów 14 i 15. Dostępne są one tutaj (Sezon 14) oraz tutaj (Sezon 15). Swoją robotę wykonał również Tiamat zbierając szczegółowe statystyki i wyniki w kronikach. Konieczny jest do nich jednak komentarz, ponieważ wyniki prezentowane w moich podsumowaniach różnią się od kronik Tiamata.

Od dłuższego czasu mamy dylemat co robić z wynikami graczy, którzy w danym sezonie lub w kilku wcześniejszych sezonach stosowali niedozwolne oprogramowanie. Graczami, którzy grają stale tylko i wyłącznie z innymi graczami stosującymi bota, tym samym czerpiąc pośrednio korzyści z używania nielegalnego oprogramowania. Graczami, którzy stosują inne metody podczas progresu lub farmy, które niekoniecznie są powodem do tego, aby danego gracza promować na portalu poprzez pokazywanie jego wyniku. Zakładając d3hardcore prawie 6 lat temu, celem było udokumentowanie dorobku w Diablo 3 polskich graczy. Oczywiście w trybie HC. Rankingów było sporo. Począwszy od ręcznego zbierania i sprawdzania co tydzień przeze mnie w wielu źródłach paragonów.

Od samego początku pojawiła się chęć jak w każdej rywalizacji do ułatwiania, upraszczania, często oszukiwania. Powstało więc pytanie, jak traktować gracza, który ewidentnie jedzie na przysłowiowej "witaminie B" i ma wyłożone na innych graczy. Jednocześnie zajmuje w czymś co zbieramy i dokumentujemy wysokie miejsce. Z jednej strony moją intencją był obiektywizm, bez względu na różnego rodzaju zachowania, hejt i inne śmiesznie dramy w internetach poszczególnych graczy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Mieliśmy już wiele internetowych "gównobórz" o piksele.

Fakty są jednak takie, że przez kilka ostatnich lat zebraliśmy tyle materiału na temat polskich graczy HC, że po 15 sezonach pora zacząć je porządkować. Do tej pory archiwizowaliśmy suche wyniki bez komentarzy. Od teraz będę umieszczał dodatkowe komentarze na temat najlepszych wyników osiąganych przez polskich graczy w trybie HC. W przyszłości będę chciał się cofnąć do poprzednich sezonów i w przypadku tych najbardziej kontrowersyjnych wyników, uzupełnić je o swego rodzaju didaskalia.

Reasumując, Kroniki Tiamata są rankingami oczyszczonymi z graczy używających nielegalnego oprogramowania, stosujących exploity, lub przyłapanych na innych nieuczciwych zagraniach, których celem jest oszustwo po to, aby zająć jak najwyższe miejsce w rankingach. Z kolei moje podsumowania nalezy traktować jako kopię wyników z oficjalnych rankingów Blizzarda, które uwzględniają również wyniki osiągane przez boty i internetowych januszy-oszustów. W nagrodę zostaną każdorazowo oznakowani w moich podsumowaniach na czerwono z komentarzem.

Kwestia dwóch ostatnich sezonów..

W sezonie 15 mamy dwóch delikwentów.

Pierwszy -  <CiW>CoNNaN#21380 znany wcześniej jako Conan#21347. Skąd ta różnica w BT? Nasz bohater został po 13 sezonie zbanowany, a jego wyniki zostały usunięte przez Blizza z wszystkich wcześniejszych rankingów. Aktualnie gra na świeżutkim pachnącym koncie. W sezonie piętnastym mamy go w czwórkach na supporcie w klanie Czujni i Wokalni. Dzięki jego wkładowi w wynik CiW, klan ten zajął szóste miejsce. Gratulacje!

Drugi gracz, którego chciałbym wyróżnić w tym sezonie to <CiW>Mięśniak#21737. Dla mnie jest objawieniem sezonu i jednocześnie geniuszem. Mając rozegrane na Krzyżowcu od wejścia dodatku prawie pięć lat temu,  67 godzin i 37 minut (słownie: sześćdziesiąt siedem godzin i trzydzieści siedem minut), z czego podczas sezonu 15 rozegrane na Krzyżowcu 15 godzin i 32 minuty (słownie: piętnaście godzin i trzydzieści dwie minuty) zajmuje .. 5 miejsce w Europie! Gratulacje!
Według mnie po osiągnięciu 70 poziomu poszedł od razu na GR 116 , na którym Guardian padł ze śmiechu... Oczywiste jest, że użyczył konto koledze z klanu... Nawet wiem któremu... Kto zgadnie, dostanie upominek.

Wynik Mięśniaka w Crusach oczywiście w Kronikach Tiamata nie zostaje w związku z tym uwzględniony.

Jednocześnie Mięśniak zajął drugie miejsce w Monkach. W jego profilu można uzyskać info, iż na tej klasie spędził zawrotne 8531 godzin (słownie: osiem tysięcy pięćset trzydzieści jeden godzin). Wynik jak najbardziej przy takim playtime obowiązkowy, ale mając na uwadze, że konto jest "przechodnie", również nie jest brany pod uwagę do Kronik, gdyż.. ktoś mógł się na nie przypadkowo zalogować.. kto zgadnie o kim mowa?

Kwestia sezonu 14.. podobnie jak w 15..

Wyniki gracza <CiW>CoNNaN#21380 nie są brane pod uwagę ze względu na bogatą historię 13 wcześniejszych sezonów na witaminie B
Wyniki gracza <CiW>Mięśniak#21737 w .. Crusach (co oczywiście nie jest niespodzianką po 13 godzinach grania) oraz Monkach.

Polecam odwiedzać ten temat częściej, gdyż będę w nim regularnie wpisywał różnego rodzaju ciekawostki z poprzednich i bieżących sezonów. Będę również wspomniał o topowych polskich graczach, bo podczas minionych 15 sezonów pojawiło się ich wielu..  i nie musieli użyczać konta młodszemu bratu, który w 13 godzin zrobi TOP10..

Tymczasem.. Poniżej zrzuty z konta naszego geniusza w Krzyżakach. 

Profil - playtime na Crusie TOTALProfil - playtime na Crusie SEZON 14Profil - playtime na Crusie SEZON 15Kuron

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 1279
  • Zobacz profil
  • Diablo 3 Hardcore
 • Info
  Paragon HC: 1841
  Paragon SC: 111
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 6515392
  Zwykłe HC: 5880948
  Elity: 617011
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Styczeń 2019, 23:25:20 »
Kilka dni temu pojawiła się ostatnia tygodniówka Ajantisa. Dostępna jest pod linkiem pod postem. Ci którzy poza siedzeniem na tyłku przed kompem ruszyli go raz na jeden ze zlotów, które zorganizował, mają świadomość, że bez Grzegorza nie ma mowy o jakimkolwiek zlocie czy poważniejszym spotkaniu, nie licząc klanowych czy towarzyskich ludzi grających w D3.

Nie sądziłem, że doczekam dnia, że odpuści. Raczej spodziewałem się info w jednej z jego tygodniówek, że zamykamy d3hardcore i znika kolejny, jeden z wielu portali D3. Tymczasem to ja piszę u nas posta, że zamknął Karczmę. Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek pociągnął Tygodniówki dalej, z prostego powodu. Przez te wszystkie lata nie doczekaliśmy się ani jednego polskiego streamera/youtubera grającego tylko lub głównie D3. Takiego z krwi i kości, bez względu na to że nie ma nowego contentu, rewolucyjnego patcha, kolejnych dodatków itp. Nie ma takiego i nie było. Z różnych powodów, nie zawsze leżących po stronie tych którzy próbowali.

Co do wsparcia i współpracy z Blizzem, to nie dziwię się że Ajanowi się odechciało. Po kilku rozmowach na w sumie czterech zlotach na których byłem z ówczesnym CM, mnie również odechciało się w pewnej chwili robić cokolwiek większego, co angażowałoby dodatkowe środki i czas. Ale nie będę już wylewał żółci, bo zostało już jej wylanej wystarczająco i niczego to nie zmieni, że Blizz wywalił lachę na polską społeczność. Nie ma CM, nie ma Ajantisa, będącego łącznikiem między CM a graczami. Nie ma aktulanie nic. Jeżeli chodzi o komunikację z graczami  w PL, to de facto w D3 jest ona aktualnie na pozimie Diablo 2 . Przemilczę studentów obsługujących oficjalne forum, bo 3 lata temu dostałem tam w pysk banem. A próba jego rozwiązania na jednym ze zlotów wraz z CM mnie tylko utwierdziła, że szkoda produkować parę wodną.

Dzięki dla Ajantisa, za ten czas. Powstała pustka, której nie wypełnią głupkowate fanpejdże na FB przypadkowych ludzi którzy zliczają tylko lajki. Z drugiej strony ileż można robić coś jako wolontariusz..

Karawana jedzie dalej, pytanie tylko kto zgasi światło jako ostatni. Pozostało już naprawdę niewiele miejsc w sieci, gdzie ktokolwiek z PL robi cokolwiek w tej grze i dla ludzi w nią grających.

https://www.youtube.com/watch?v=moABcDPp1Tw&t=4s

papa102

 • Nowy
 • *
 • Wiadomości: 2
  • Zobacz profil
 • Info
  Paragon HC: 4862
  Paragon SC: 154
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 11152857
  Zwykłe HC: 10904409
  Elity: 1254114
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Styczeń 2019, 10:08:32 »
Szanowny Panie Kuron

Rank 1 DH czas grania postacią - 17g 52 min
z "Waszego podwórka" sezon 14 szaman czas grania 7g 53min rank 10

Sezon 15 krzyżowiec rank 6 ma 1974 paragon prawie 1000 paragonów mniej ode mnie.
Sezon 15 krzyżowiec rank 7 ma 2365 paragon 600 paragonów mniej takie sobie itemy zagemowane gemami 110

Tak widać, że zrobienie 116 GR moim Krzyżowcem to żaden wyczyn, znam przynajmniej 3 osoby które moją postacią zrobiłyby znacznie lepszy wynik.
Spokojnie w następnym sezonie możecie wpisać sobie rank 1 w Krzyżowcach bo nie będę robił tej postaci, zrobię sobie dh albo barba, czy na barbie mam odpowiednią ilość przegranych godzin?

Co do monka - monkiem gram 90% czasu spędzonego w diablo, ale takiego monka jak w tym sezonie nigdy nie miałem.
Perfekcyjne itemy wiekszość "primale" wszystko zagemowane 125-128, do tego 2 gemy depsowe 142 jeden 135, paragon 2900+
Zrobienie takim monkiem 112 GR to żaden wyczyn jakby ktoś z mojego klanu zagrał tym monkiem np Venom albo Ant to wynik byłby zdecydowanie lepszy pewnie spokojnie zrobiliby 115 GR.

Tak, że żadnym geniuszem nie jestem jest bardzo dużo graczy lepszych ode mnie i ja to wiem.
Ubranie 2 postaci za cały sezon to żaden wyczyn i tak mi zostało pół zakładki gemów 120-123 które przeszły na NS (spokojnie mógłbym ubrać i zagemować jeszcze jedną klasę)
Takimi postaciami jak ja miałem zrobienie tych GR to też żaden wyczyn pewnie w Waszym klanie też znajdują się osoby, które takimi postaciami zrobiłyby lepszy wynik ode mnie.

To czy mnie umieścicie w tabelkach czy nie mam gdzieś gram dla zabawy i z ludźmi, którzy też granie w diablo traktują jako rozrywkę.

Życzę sukcesów w tworzeniu tabelek.

Pozdrawiam
Mięśniak
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2019, 10:13:57 wysłana przez papa102 »

tiamat82

 • Circle of Nine Member
 • *
 • Wiadomości: 624
  • Zobacz profil
 • Info
  Paragon HC: 2233
  Paragon SC: 890
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 5108376
  Zwykłe HC: 4509316
  Elity: 312665
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Styczeń 2019, 15:06:34 »
Mam propozycje.

Podlacz kamerke do kompa. Uruchom kanal na
www.twitch.tv
Jest nowa era ale stary patch. Twoje postacie ktorymi zrobiles takie fajne wyniki na niesezonie sa ciagle zywe.
Odpal nimi ten sam poziomy trudnosci i pokaz nam jaki jestes uczciwy kozak.
Pokaz jak czyscisz mape jak tluczesz guardiana, utrzesz tym sposobem nosa wszystkim niedowiarkom
Proponuje w tej kolejnosci
Krzyzak potem Necro a na koncu Monk

Pozdrawiam (kolege botera tez)
Tiamat

papa102

 • Nowy
 • *
 • Wiadomości: 2
  • Zobacz profil
 • Info
  Paragon HC: 4862
  Paragon SC: 154
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 11152857
  Zwykłe HC: 10904409
  Elity: 1254114
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #65 dnia: 17 Styczeń 2019, 12:48:23 »
Nie ma problemu zakupię kamerkę ogarnę twicha i nagram rekordy. Jest nowy patch ale to na spokojnie zrobię odpowiednio wyższe GR.

Pozdrawiam
Mięśniak

PS
Ciekawe co wtedy wymyślicie żeby dalej udowadniać jacy to jesteście uczciwi nie korzystacie z żadnych botów ani na własnych kontach ani na dodatkowych, nigdy też nie botowaliście i nikt z klanu c9 nigdy nie dostał bana. Wszyscy gracze co oszukują są w innych klanach.
Ciekawi mnie tiamat82 dlaczego twój profil zaczyna się od innego sezonu a w tabelkach masz rekordy od 1 sezonu.

tiamat82

 • Circle of Nine Member
 • *
 • Wiadomości: 624
  • Zobacz profil
 • Info
  Paragon HC: 2233
  Paragon SC: 890
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 5108376
  Zwykłe HC: 4509316
  Elity: 312665
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #66 dnia: 17 Styczeń 2019, 16:03:21 »
To moze dzis wieczorem? chetnie bym cos obejzal...

Moze GR 123 Krzyzakiem z Twoim paragonem powinno pojsc na miekko w okolicach 10-11 min

Kuron

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 1279
  • Zobacz profil
  • Diablo 3 Hardcore
 • Info
  Paragon HC: 1841
  Paragon SC: 111
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 6515392
  Zwykłe HC: 5880948
  Elity: 617011
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #67 dnia: 17 Styczeń 2019, 17:50:54 »
Nie ma problemu zakupię kamerkę ogarnę twicha i nagram rekordy. Jest nowy patch ale to na spokojnie zrobię odpowiednio wyższe GR.

Pozdrawiam
Mięśniak

PS
Ciekawe co wtedy wymyślicie żeby dalej udowadniać jacy to jesteście uczciwi nie korzystacie z żadnych botów ani na własnych kontach ani na dodatkowych, nigdy też nie botowaliście i nikt z klanu c9 nigdy nie dostał bana. Wszyscy gracze co oszukują są w innych klanach.
Ciekawi mnie tiamat82 dlaczego twój profil zaczyna się od innego sezonu a w tabelkach masz rekordy od 1 sezonu.

Kto używa w c9 bota?

Kuron

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 1279
  • Zobacz profil
  • Diablo 3 Hardcore
 • Info
  Paragon HC: 1841
  Paragon SC: 111
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 6515392
  Zwykłe HC: 5880948
  Elity: 617011
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Styczeń 2019, 23:37:35 »
Dzisiaj o 17.00 rozpoczął się 16 sezon. Na starcie widoczna ponadprzeciętna aktywność graczy. Na największej polskiej społeczności ponad 1.000 graczy. U nas blisko 150 osób. Na twitchu prawie 27.000 widzów, co w trakcie sezonu byłoby wręcz wynikiem nieprawdopodobnym.piterson1990#2825

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 82
  • Zobacz profil
 • Info
  Paragon HC: 1841
  Paragon SC: 111
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 6515392
  Zwykłe HC: 5880948
  Elity: 617011
Odp: Aktualności
« Odpowiedź #69 dnia: 20 Styczeń 2019, 02:08:42 »
Może lepiej ze tak nie jest na co dzień...blizzard nie jest na to przygotowany:( serwery nie wyrabialy...po prostu masakra:( sporo graczy miało te same problemy:( blizz musi coś kiedyś poprawić
Kompik:

CPU: AMD Ryzen 7 1700x
RAM: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
GPU: XFX Radeon RX 590 Fatboy OC+ 8GB GDDR5
SSD M.2: Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe
HDD: WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE
SSD: GoodRam Iridium PRO 480GB