Diablo III > Circle of Nine

Informacje o Circle of Nine

(1/1)

Fimer:
Circle of Nine (C9) jest klanem grającym w Diablo 3 Reaper of Souls w trybie Zawodowiec (Hardcore).

Klan został założony w 2000 roku jako klan grający w Diablo 2 na globalnym serwerze Closed Battlenet, region Europa. Circle of Nine uczestniczył w grze w obu trybach Softcore oraz Hardcore. Klan miał status PvM/PvP. Brał również udział w rozgrywkach ligi PvP D2 Clan League. Skład klanu nie zmienił się przez długi okres, aż do premiery gry Warcraft 3. Część klanu grająca Diablo 2 rozpoczęła przygodę z tym tytułem pod sztandarem C9. Pozostali gracze Diablo przeszli definitywnie do trybu HC. Popularność Diablo 2 po premierze dodatku Lord of Destruction, jako jednej z najlepszych ówczesnych tytułów do rozgrywki w trybie Multiplayer spowodowała powstanie zjawiska nielegalnych przedmiotów, kopiowania run, botów, hacków, oraz innych eksploitów. Jednocześnie producent gry nie potrafił skutecznie poradzić sobie ze skalą i powszechnym stosowaniem nielegalnego oprogramowania dającego przewagę nad innymi graczami. W związku z czym po wejściu patcha 1.09 klan postanowił przenieść swoją działalność na prywatne serwery Diablo 2, które były drugim obiegiem, dając grze drugie życie. Na alternatywnych serwerach Circle of Nine grało aktywnie do 2012 roku, czyli do premiery Diablo 3. Ostatnim akordem aktywności C9 w poprzedniej części Diablo, była ostatnia 99-tka Fimera na HC.

Wraz z premierą Diablo 3 w maju 2012 roku na europejskim serwerze pojawił się Fimer, tym samym rozpoczynając kolejny rozdział C9 w trzeciej części Diablo. Podobnie jak w przypadku Diablo 2 początek funkcjonowania to oba tryby Softcore i Hardcore. W latach 2012-14 Fimer dołącza do grona polskich streamerów Diablo 3 na serwisie twich. Po kilku miesiącach gry w trybie Softcore, oraz informacji, iż producent gry wycofuje się z wprowadzenia zapowiadanego na etapie beta testów trybu PvP, Fimer wraca do korzeni, czyli do trybu Hardcore. Granie Softcore w tym momencie straciło sens.

W marcu 2014 roku ma miejsce premiera dodatku Reaper of Souls. Przed premierą następuje duży patch 2.0, który wprowadza do gry opcje społeczności oraz klanów. Tego samego dnia Fimer oficjalnie reaktywuje Circle of Nine w Diablo 3. Tym samym C9 stało się pierwszym polskim klanem HC w Diablo 3. Gramy tylko i wyłącznie w trybie Zawodowiec (Hardcore). Zwykły tryb (Softcore) nas nie interesuje, jest dla nas zbyt łatwy i nie ma znaczenia oraz większego sensu. Gracze, klany, oraz społeczności trybu normalnego dla nas nie istnieją. Masz jedno życie - taką samą zasadę wyznajemy w Diablo. Porzucenie projektu pełnowymiarowego trybu PvP oraz aren sprawiło, że tryb Softcore stał się trybem demo, będącym swego rodzaju wersją szkoleniowo-testową do nauki grania. Tryb Hardcore od początków Diablo był przeznaczony dla elitarnej grupy graczy. Stąd też Circle of Nine jest klanem grającym tylko Hardcore.

Circle of Nine jest klanem w którym nie mamy presji na liczebność. Pozycję C9 definiuje dorobek graczy, oraz wyniki. W C9 grają osoby o wieloletnim stażu przekraczającym wiele tysięcy godzin spędzonych w trybie Hardcore. Jesteśmy graczami doświadczonymi w trybie HC, mamy za sobą lata spędzone na scenie poprzednich części serii Diablo. Prowadzimy rekrutację wśród graczy nie mających znaczącego progresu oraz bagażu RIP-ów, ale mających potencjał i chcących stać się częścią historii klanu będącego legendą polskiej sceny Diablo. Rozpatrując kandydata na członka C9 zwracamy uwagę na to, czy chce się rozwijać i nie poprzestaje na niskich poziomach trudności. Warunek jest jeden: gramy tylko Hardcore.

Aktualny roster klanu można znaleźć tutaj
Więcej o rekrutacji można znaleźć tutaj

Circle of Nine jest pierwszym polskim klanem HC, który pomyślnie bez strat ukończył tryb przygodowy na Udręce 6 (Torment 6). Jako pierwsi na HC w Europie ukończyliśmy Ubery na najwyższym ówczesnym poziomie Torment 6. W pierwszym sezonie byliśmy najlepsi drużynowo w Polsce w dwójkach, trójkach oraz czwórkach Głębokich Szczelin (Greater Rifts), plasując się w elicie europejskich klanów rozgrywki drużynowej. Tym samym byliśmy pionierami drużynowego progresowania Riftów. Wyznaczyliśmy nową ścieżkę dla kolejnych graczy i klanów, którzy chcąc osiągać nasze wyniki naśladują nas w każdym elemencie gry. C9 jest punktem odniesienia do wszystkiego co ma miejsce na polskiej scenie Diablo 3 w obszarze progresowania Głębokich Szczelin. Członkowie C9 co sezon plasują się w czołówce europejskich rankingów. Po dziewięciu sezonach jesteśmy najbardziej utytułowanym polskim klanem Diablo pod względem miejsc w pierwszych dziesiątkach sezonowych rankingów.

Więcej o dorobku C9 można znaleźć tutaj

Sezon pierwszy (2014/15)
Sezon drugi (2015)
Sezon trzeci (2015)
Sezon czwarty (2015)
Sezon piąty (2016)
Sezon szósty (2016)
Sezon siódmy (2016)
Sezon ósmy (2016)
Sezon dziewiąty (2017)


Circle of Nine to nie tylko 16 lat tradycji, która zobowiązuje. Circle of Nine to teraźniejszość oraz przyszłość, którą sami kreujemy sięgając po kolejne cele w świecie Diablo.

Ciąg dalszy nastąpi...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej