D3Hardcore PL > Społeczność D3Hardcore PL

Regulamin D3 Hardcore PL oraz TeamSpeak

(1/1)

Kuron:
REGULAMIN SPOŁECZNOŚCI D3 HARDCORE PL
D3Hardcore PL jest polską społecznością graczy Diablo 3 tybu Zawodowiec (Hardcore). Społeczność powstała na początku 2014 roku z chwilą pojawienia się w grze możliwości zakładania klanów i społeczności. Liderem społeczności jest założyciel i współpomysłodawca - Fimer. Oficerem społeczności jest współpomysłodawca - Kuron. Głównym celem  społeczności D3 Hardcore PL jest promowanie gry w trybie Hardcore, oraz pełnienie roli platformy komunikacyjnej dla polskich graczy Hardcore.

Społeczność jest zamknięta. Oznacza to, że aby do niej przystąpić, należy wysłać w grze prośbę o aktywację dostępu. Do społeczności mogą przystąpić również gracze trybu Softcore. Korzystanie z czata społeczności jest dobrowolne, podobnie jak członkostwo w społecznosci.

Tematami przewodnimi poruszanymi na czacie są sprawy związane z grą w trybie Hardcore. Nie wspieramy ani nie angażujemy się w dyskusje dotyczące trybu Softcore. Poza HC nie jesteśmy społecznością specjalizującą się w konkretnym typie rozgrywki. W naszej społeczności można znaleźć graczy do wspólnej gry na każdym etapie rozgrywki. Nie mniej, nie jesteśmy społecznością w której gracze nastawieni są na ciągłe wykonywanie jakichkolwiek czynności w sposób powtarzalny. Dotyczy to czynności takich jak boost, rifty, bounties oraz innych. Nie jesteśmy społecznością w której o każdej porze znajdzie się chętny na boosta. Do tego służą inne społeczności oraz klany. Nie rekomendujemy traktowania D3Hardcore PL jako miejsca w którym gracz w każdym czasie otrzyma boosta. To czy faktycznie znajdzie innego gracza zainteresowanego zrobieniem boosta zależy od tego, czy w danej chwili znajdzie się osoba chętna do pomocy. Nie wspieramy ciągłego boostowania. Ciągłe spamowanie z prośbą o boosta może być przez nas traktowane jako nękanie i może być powodem do usunięcia gracza ze społeczności.

Jesteśmy społecznością, która wyznaje zasady MANIFESTU, który jest kamieniem filozoficznym istnienia społeczności D3 Hardcore PL. Dostępny jest on na forum. Do innych graczy odnosimy się z szacunkiem, ale na ten szacunek należy w społeczności zapracować. W związku z tym nasza społeczność odróżnia się od innych tym, że dopuszczamy otwartą wymianę poglądów nt. gry, rozgrywki, a także innych graczy, klanów oraz pozostałych społeczności. Każdy ma prawo do własnego zdania, bez względu na poprawność i zasadność głoszonych treści.

Nie jesteśmy społecznością wpisującą się w główny nurt społeczności Diablo, które propagują przede wszystkim kulturę i zasady netykiety, pomijając najważniejszą dla nas wartość jaką jest pozycja gracza w grze i podnoszenie poziomu rozgrywki. Należy mieć jednak na uwadze, że głoszone opinie nt. innych graczy oraz klanów powinny być poparte konkretnymi argumentami, gdyż spotkać się mogą ze strony ich adresatów z adektwatną ripostą, która może odwrócić się przeciwko ich autorowi. Jako administratorzy D3 Hardcore PL nie będziemy ingerować w treści ani poziom dyskusji zarówno na czacie jak i na forum oraz Teamspeak'u, o ile będą one miały jakikolwiek związek z Diablo 3. Zachowanie godzące w czyjeś poglądy religijne, polityczne, obyczajowe są podyktowane ogólnymi zdroworozsądkowymi zasadami netykiety. Nie fukcjonuje jednak ona w obszarze spraw związanyh z samą grą.

Przystępując do społeczności D3 Hardcore PL akceptujesz powyższe zasady, wchodzisz tutaj na własną odpowiedzialność. Na chwilę obecną jesteśmy największą polską społecznością zrzeszającą graczy trybu Hardcore, równocześnie jedną z największych polskich społeczności Diablo 3, ale i jedyną poważną społecznością zajmującą się tematyką HC. Nie jesteśmy graczami sezonowymi, czy też niedzielnymi. Gramy w tą grę od lat, nie zniechęca nas jawne lekceważnenie graczy trybu HC przez twórców gry. Tworzyliśmy hardkorową scenę Diablo 2, od lat ta gra jest dla nas sposobem na spędzanie wolnego czasu. Podchodzimy to niej, do siebie oraz do graczy z dystansem. Społeczność będzie funkjonować tak długo, jak długo będzie istniała sama gra oraz do dnia wyłączenia przez twróców serwerów z grą. Jesteśmy niezależni, niezwiązani z jakimkolwiek portalem dotyczącym Diablo. Społeczność rozwijamy jako projekt non-profit. Tym samym wyróżniamy się na scenie Diablo, gdyż nastawieni jesteśmy na rozwijanie społeczności w długim terminie. Nie poddajemy się jednorazowym oraz krótkoterminowym trendom propagowanym przez pseudo-celebytów i internetowych Januszy, którzy wykorzystują społeczność graczy Diablo, do napychania własnej kieszeni i statystyk u partnerów.

Społeczność to nie kanał na czacie, to gracze którzy ją tworzą. Zapraszamy każdego prawdziwego gracza trybu Hardcore do współtworzenia sceny HC, w tym również klany. Pamiętajcie jednak o tym, że z nami można działać poprzez wspólne wysiłki i poświęcanie swojego wolnego czasu dla społeczności i tej gry. Cenimy sobie autentyczność. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy reprezentuje poglądy nt. Diablo zbieżne z naszymi. Szanujemy odmienne zdanie, co nie oznacza, że się z nim zgadzamy. Dlatego też w naszej community zdobywanie szacunku innych graczy odbywa się poprzez progress i autentyczne wsparcie dla innych graczy, a nie poprzez wchodzenie w odbyt liderom, czy też oficerom społeczności, bądź klanów. W naszej społeczności jednostki próbujące zrobić e-karierę w grze komputerowej w taki sposób nie osiągną sukcesu. Do tego służą inne społeczności zakładane przez leserów próbujących narzucić swoje zdanie, sposób bycia, zachowanie oraz poglądy. U nas możesz być tym kim jesteś i kim tylko chcesz. Twój wybór.

REGULAMIN TEAMSPEAK D3 HARDCORE PL
Każdy członek społeczności D3 Hardcore PL ma prawo do korzystania z bezpłatnego serwera Teamspeak pod adresem
ts3.d3hardcore.com
Na Teamspeak dostępne są pokoje, odpowiadające tematyce gry, takie jak bounties, rifty, greater rifty, boost, oraz pokoje klanowe. Nie rekomendujemy większej ilości graczy w jednym pokoju niż 10 osób równocześnie. Z TS-a mogą korzystać osoby posługujące się językiem polskim. Zapraszanie osób nie posługującym się naszym językiem jest zabronione i wymaga każdorazowo uzyskania zgody Fimera lub Kuronia. Zabronione jest również korzystanie z TS przez osoby nie grające w trybie HC. Weryfikacja gracza może być przeprowadzona w każdym momencie poprzez wysłane wiadomości w grze na wskazany battletag w celu potwierdzenia tożsamości. Zapraszanie na TS osób nie grających w trybie HC wymaga każdorazowo zgody Fimera lub Kuronia.

Osoby uciążliwie zachowujące się na TS dla innych użytkowników mogą być proszone o zmianę pokoju, opuszczenie TS, lub dostosowanie się do pozostałych graczy. Wszelkie uwagi dotyczące zachowania innych graczy na TS należy zgłaszać do Fimera lub Kuronia. Należy pamiętać, że umyślne wydawanie odgłosów uciążliwych dla innych graczy, czy też zachowywanie się jak świnia a nie człowiek, będzie skutkować banem na TS-a. Zdajemy sobie sprawę, że TS nie jest dla wszystkich graczy, gdyż nie wszyscy potrafią się należycie zachować. Naczelną zasadą jest wyciszanie mikrofonu po odejściu od komputera, rozmowy przez telefon, rozmowy z innymi osobami nie będącymi na TS, oraz wyciszanie mikrofonu w każdym przypadku gdy nie prowadzi się aktualnie rozmowy. Służy do tego specjalna opcja w programie do obsługi TS-a. Do jej zastosowania należy przypisać jej dowolny klawisz służący do aktywacji/deaktywacji mikrofonu.

Niniejszy regulamin społeczności D3 Hardcore PL oraz korzystania z serwera teamspeak będzie ulegał uzupełnieniu oraz modyfikacją w miarę rozwoju społeczności i pojawiającyh się zjawisk i zagadnień. Jednakże fundamentalne zasady funkcjonowania nie zostaną naruszone.

Ostatnia aktualizacja regulaminu 10.01.2015

Dyskusja dotyczące Społeczności http://d3hardcore.com/dyskusja-ogolna/spolecznosc-temat-ogolny/
Sprawy związane z działaniem TeamSpeak http://d3hardcore.com/dyskusja-ogolna/teamspeak-d3-hardcore-pl/
Manifest http://d3hardcore.com/dyskusja-ogolna/manifest/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej