Autor Wątek: Zasady rankingów  (Przeczytany 3418 razy)

Kuron

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 1279
  • Zobacz profil
  • Diablo 3 Hardcore
 • Info
  Paragon HC: 1841
  Paragon SC: 111
  Ilość zabitych mobów
  Zwykłe: 6515392
  Zwykłe HC: 5880948
  Elity: 617011
Zasady rankingów
« dnia: 21 Maj 2016, 20:23:53 »
Prezentowane na forum rankingi są odzwierciedleniem oficjalnych sezonowych rankingów producenta Diablo, które są dostępne w postaci "Tablic wyników" w grze. Źródłem zestawień najlepszych wyników polskich graczy jest archiwum rankingów europejskich z poszczególnych sezonów znajdujących się na oficjalnej stronie firmy Blizzard pod tym linkiem. Rankingi dostępne na forum obejmują najlepsze wyniki polskich graczy Diablo 3 trybu Hardkor. Dokładamy wszelkich starań, aby uwzględniały one wszystkich polskich graczy. Prezentujemy wyniki po zakończeniu sezonu bez żadnych dodatkowych warunków, tak aby w 100% odzwierciedlały zajmowane miejsca na oficjalnych rankingach Diablo 3. Nie pomijamy nikogo, w tym zakresie w zasadzie kopiujemy dane z serwera producenta gry. Korzystamy z oficjalnych rankingów Diablo 3 globalnego europejskiego serwera, który jednocześnie jest głównym miejscem rozgrywki Diablo 3 dla polskich graczy. W związku z tym, dostępne na forum rankingi można nazwać oficjalnymi rankingami polskich graczy Diablo 3 trybu Hardkor. Jednocześnie do każdego zestawienia najlepszych wyników w poszczególnych sezonach załączane są zrzuty z gry dodatkowo dokumentujące zajęte miejsca. Celem prowadzenia rankingów jest utrwalenie dorobku polskich graczy Diablo 3 trybu Hardkor.

Najlepsze wyniki polskich graczy (podboje, osiągnięcia, głębokie szczeliny):

Sezon pierwszy (2014/15)
Sezon drugi (2015)
Sezon trzeci (2015)
Sezon czwarty (2015/16)
Sezon piąty (2016)
Sezon szósty (2016)
Sezon siódmy (2016)

Kroniki Nefalemów autorstwa Tiamata są szerokim opracowaniem wszystkich sezonów, dokumentujące dorobek polskich graczy Diablo 3 trybu Hardkor.

Kroniki Nefalemów obejmują pięć najlepszych wyników polskich graczy z wszystkich oficjalnych rankingów poszczególnych sezonów. Następnie zdobyte pozycje zliczane są wg. ilości miejsc w pierwszej trójce i każdy gracz, który uzyskał jeden z najlepszych trzech wyników w Polsce zdobywa punkt. Na tej podstawie układany jest ranking podbojów (conquests), oraz głębokich szczelin (greater rifts). Ostatnie zestawienie jest rankingiem całego sezonu indywidualnie wg. ilości zajętych miejsc w pierwszej trójce we wszystkich rankingach. Do tego rankingu zliczane są również trzy najlepsze miejsca w rankingu osiągnięć. Źródłem danych są również te same oficjalne rankingi Diablo 3 dostępne w grze. Prezentują one nie tylko najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach, ale i miejsca zajmowane przez pięciu najlepszych polskich graczy, tworząc tym samym krajową klasyfikację za dany sezon. Wyniki z poszczególnych sezonów są sumowane po zakończeniu każdego sezonu tworząc ranking uwzględniający wszystkie sezony. Prezentowane wyniki są do zweryfikowania na stronach Blizarda na oficjalnych rankingach Diablo.

Kolejne zestawienia obejmują dziesięć najlepszych wyników w poszczególnych kategoriach we wszystkich dotychczasowych sezonach. Docelowo będą zawierały one tylko najwyższe wyniki obejmujące pierwszą dziesiątkę na europejskim serwerze Diablo.

Polskie sezonowe TOP10

Jednocześnie Tiamat jest autorem rankingu klanów, w których grają polscy gracze. Ranking ten tworzony jest również w oparciu o oficjalne rankingi Diablo, przy czym tablice wyników stworzone przez Blizzarda nie zawierają podziału na rankingi klanowe. Jest to autorski ranking Tiamata. W przypadku rankingów klanowych występują następujące założenia:

- pod uwagę brany jest tylko jeden (najlepszy) wynik klanu w danej kategorii,
- dla wyników drużynowych brane są pod uwagę tylko te z przewagą klanu w składzie,
- pozostałe założenia opisane w Kronikach Nefalemów

« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2016, 23:58:30 wysłana przez Kuron »